Aktywny kierowca!

W jakiej pozycji spędzasz większość swojego dnia, jako kierowca zawodowy? Oczywiście siedzącej! Wiadomo, że taki tryb życia nie sprzyja zdrowiu. Niski poziom aktywności fizycznej oraz niezdrowa dieta to najprostszy sposób na choroby.

Cierpisz na problemy z kręgosłupem? A może lekarz stwierdził u Ciebie początkowe stadium cukrzycy, miażdżycy czy schorzeń wieńcowych? Większości z tych chorób możesz skutecznie zapobiegać, między innymi dbając o odpowiednią aktywność fizyczną.

Czy pracując jako kierowca zawodowy znajdziesz czas na ćwiczenia?

Oczywiście, że tak! Dla chcącego nie ma rzeczy niemożliwych. Większość z proponowanych przez nas ćwiczeń wykonasz nawet podczas postoju. 

Jakie ćwiczenia możesz wykonywać?

  • Spacer. Być może na postój wybrałeś sobie malowniczą okolicę – a nawet o tym nie wiesz? Nie jeden raz parkujesz przy malowniczym jeziorze ukrytym za drzewami, pięknej polanie czy wiosce i nie zdajesz sobie z tego sprawy. Przerwa to doskonały czas na zbadanie najbliższej okolicy!
  • Krótka przebieżka. Nie potrzebujesz żadnego sprzętu, by wykonać męczące ćwiczenia cardio. Włóż ulubione buty i pobiegaj po pobliskim lesie, parku czy ścieżce.
  • Siłownia dla truckerów. Na wielu europejskich parkingach dla samochodów ciężarowych znajdziesz siłownie dla kierowców. Korzystaj z nich, kiedy tylko masz taką możliwość.
  • Skakanka. Doskonały pomysł na trening cardio, który wykonasz nawet w nieciekawej okolicy, na zatłoczonym parkingu.
  • Ćwiczenia cardio, które możesz wykonywać w miejscu. Kilka serii burpees, pajacyków czy skipów skutecznie pobudzi Twoje krążenie i pomoże Ci spalić zbędne kalorie.

Aktywność fizyczna na postoju pomoże Ci nie tylko zapobiec wielu groźnym chorobom; ma także inne zalety. Pomaga Ci się rozbudzić i sprawia, że będzie łatwiej Ci zachować przytomny umysł, nawet podczas długiej i monotonnej jazdy.

To kiedy zaczynasz?