Blog

Każdy przewoźnik stara się maksymalnie zadbać o bezpieczeństwo swojego transportu. Jednym ze sposobów na zabezpieczenie załadunku są plomby transportowe. Jak pomagają chronić towar przed kradzieżą? Czy rzeczywiście działają?

Jako kierowca zawodowy, nie pracujesz  dni w tygodniu, od 9 do 17. Często swoje obowiązki musisz wykonywać w święta, weekendy czy w nocy. Czy wiesz, jakie przepisy prawa obowiązują Cię w porze nocnej?

Nie każdą sytuację jesteśmy w stanie przewidzieć, jednak wielu niepożądanym zdarzeniom oraz niespodziewanym usterkom możemy przeciwdziałać. Jak zadbać o samochód ciężarowy, by bez problemu służył latami?

Każdy samochód poruszający się po polskich drogach – niezależnie od tego, czy jest to pojazd osobowy czy ciężarowy – musi posiadać określone obowiązkowe wyposażenie. To, co się w nim znajduje, określa polskie prawo. Samochody ciężarowe przewożące towary ADR objęte są szczególnymi regulacjami, ze względu na potrzebę zapewnienia bezpieczeństwa załogi oraz wszystkich uczestników ruchu drogowego. To, […]

Ten słoneczny europejski kraj jest nie tylko jedną z najpopularniejszych destynacji wakacyjnych, ale również często celem trasy pojazdów ciężarowych. Na co warto uważać jadąc przez Portugalię?  Jakie przepisy drogowe mogą nas tam zaskoczyć?

Choć przepisy prawne obowiązujące na Ukrainie w dużej mierze przypominają te polskie, kultura jazdy czy poruszania się po drodze jest nieco inna. Jak bezpiecznie przemierzać ciężarówką Ukrainę?

Jako kierowca zawodowy, większość obowiązków wykonujesz poza siedzibą firmy. Czy to znaczy, że zawsze jesteś w delegacji?

O pakiecie mobilności głośno jest w branży od kilku lat. Niedawno uchwalony, wprowadza zbiór poprawek oraz rozszerzeń kluczowych dla transportu drogowego aktów prawnych, obowiązujących na terenie Unii Europejskiej. Jakie nowe regulacje dotyczą czasu pracy kierowcy zawodowego?

Jadąc z załadunkiem do Europy Zachodniej, często przejeżdżasz przez Francję. Czy wiesz, jakie dokładnie przepisy ruchu drogowego obowiązują tam kierowców samochodów ciężarowych? Czy bardzo różnią się od tych znanych w Polsce?

Od początku przyszłego roku, możemy się spodziewać zmian przy kontrolach pojazdów na drogach. Służby będą miały prawo do zbierania większej ilości danych podczas standardowej technicznej kontroli drogowej. Co ulegnie zmianie i dlaczego?

Jeżeli szukasz firmy transportowej, obok kwestii takich, jak lokalizacja, ilość floty oraz jej nowoczesność, jest pewność, że powierzone towary dotrą do miejsca przeznaczenia na czas. Skąd możesz mieć pewność, że firma, z którą chcesz podjąć współpracę o to zadba?

Cross-docking to metoda transportu towarów, która staje się coraz popularniejsza w Polsce i Europie. Jego najważniejszą cechą jest możliwość pominięcia procesów magazynowych. Czym dokładnie jest i w jakich sytuacjach się sprawdza?

Jeżeli Twoja kolejna trasa przebiega przez Grecję, warto zapoznać się z obowiązującymi tam przepisami. Czy jazda po tym państwie bardzo różni się od jazdy po Polsce? Rozwiewamy wątpliwości!

Jako kierowca zawodowy, musisz znać prawo drogowe wielu państw, przez które regularnie przejeżdżasz. Słowacja to kraj, przez który przebiegają liczne szlaki tranzytowe – na pewno znajdzie się także na Twoich trasach. Jakie najważniejsze przepisy drogowe w nim obowiązują?

Nowa sytuacja zmusza wielu przedsiębiorców do podejmowania drastycznych rozwiązań, także w branży transportowej. Jak odnajdują się w niej linie lotnicze?

Coraz więcej pojazdów ciężarowych zostaje wyposażonych w systemy telematyczne. Jak działają i czy mogą realnie poprawić bezpieczeństwo kierowców i ładunku?

Znalezienie odpowiedniej przestrzeni do znalezienia towarów nie jest łatwe, zwłaszcza jeśli dysponujesz załadunkiem, który wymaga szczególnych warunków przechowywania. Jak wybrać magazyn idealny?

Czy wiesz, jak kształtuje się czas pracy kierowcy w polskim prawie? Ile godzin może on prowadzić pojazd, a ile – wykonywać dodatkowe prace?

Naczepy to swoiste magazyny na kółkach – przewozimy nimi towary w odpowiednich warunkach tak, by bezpiecznie dotarły do miejsca przeznaczenia. Jakie rodzaje naczep wykorzystujemy w różnych sytuacjach?

To słowo, którego często używamy, jednak – jak się okazuje – nie zawsze znamy jego dokładne znaczenie. Czym jest kabotaż? Jakie przepisy go regulują? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć w poniższym artykule.

Choć brzmi jak piękny slogan – dobra reputacja przewoźnika w rzeczywistości jest niezbędna do wykonywania tego zawodu. Czym tak naprawdę jest? Czy łatwo ją utracić i – czy raz utraconą – da się odzyskać?

W jakiej pozycji spędzasz większość swojego dnia, jako kierowca zawodowy? Siedzącej! Jak podnieść poziom swojej aktywności fizycznej?

Pączek, puszka napoju energetyzującego i kebab w przydrożnym barze – brzmi znajomo? Czy są dni, w których tak wygląda Twoja dieta? Jeśli zdarzają się rzadko i w ramach wyjątku – nie masz powodu do zmartwień. Gdy stają się nawykiem, może warto przyjrzeć się swoim nawykom żywieniowym.

Podobnie jak w wielu innych, w zawodzie kierowcy warto stale podnosić swoje kompetencje zawodowe. Jednym z najczęściej wybieranych przez kierowców zawodowych szkoleń jest kurs ADR. Do czego uprawnia i czy warto go przejść?

Jednym z najgroźniejszych problemów, jakie obecnie dotykają transportu międzynarodowego są kradzieże. Niestety, zdarzają się one coraz częściej. Co można zrobić, by się przed nimi zabezpieczyć?

Szukasz przewoźnika, który przetransportuje niewielką ilość Twoich towarów? Nie zawsze cały samochód ciężarowy musi zostać wypełniony załadunkiem od jednego nadawcy. Jako firma transportowa, często spotykamy się z sytuacją, w której różne towary należy dostarczyć do różnych odbiorców w Europie. Taki rodzaj transportu nazywamy drobnicowym.

Myślisz o karierze spedytora? Słusznie – to branża, która stale się rozwija. Spedytor to jednak osoba, która musi posiadać pewne cechy charakteru, niezbędne w tym zawodzie. Które z nich są najważniejsze? Poznaj nasze 4 typy!