Transport drobnicowy – kiedy się opłaca?

Szukasz przewoźnika, który przetransportuje niewielką ilość Twoich towarów? Nie zawsze cały samochód ciężarowy musi zostać wypełniony załadunkiem od jednego nadawcy. Jako firma transportowa, często spotykamy się z sytuacją, w której różne towary należy dostarczyć do różnych odbiorców w Europie. Taki rodzaj transportu nazywamy drobnicowym.

Transport drobnicowy – czym jest?

Jak wspomnieliśmy – to rodzaj transportu, w którym kierowca w jednym załadunku przewozi wiele małogabarytowych towarów z punktu A do B. Przedmioty mogą być zapakowane w różne sposoby – w beczki, big bagi, skrzynie czy kartony – jednak muszą dawać się zważyć, policzyć i nie mogą podlegać podziałowi.

Transport drobnicowy – jak przebiega?

Organizujemy szybki i dokładny transport drobnicowy. Proces rozpoczynamy od znalezienia firmy transportowej, wykonującej przewóz drobnicowy. Przewoźnik rozpoczyna procedurę od zważenia, oszacowania i skatalogowania powierzonych mu towarów. Nasi spedytorzy planują optymalną trasę, uwzględniającą wszystkie punktu rozładunku poszczególnych przedmiotów.

Następnie, przewoźnik konsoliduje towary – łączy je w jedną jednostkę ładunkową tak, by potem móc je wygodnie rozładowywać w poszczególnych punktach. Technik łączenia jest wiele – można np. wykorzystać wspólną paletę, czy też związać przedmioty ze sobą. Dzięki temu, towary nie ulegną uszkodzeniu, przestrzeń ładunkowa zostanie wykorzystana maksymalnie, a ewentualny przeładunek będzie dużo łatwiejszy.

Ważnym etapem przygotowania do wykonania transportu drobnicowego jest stworzenie listu przewozowego. To dokument, który ułatwia identyfikację towarów i znacznie przyspiesza rozładunek.

Jakie są największe zalety transportu drobnicowego?

Czy transport towarów drobnicowych jest usługą dla Ciebie? Zdecydowanie tak, jeśli:

  • szukasz możliwości przewozu niewielkiej ilości towarów w dowolne miejsce w Europie,
  • nie chcesz ponosić wysokich kosztów za przewóz niepełnym załadunkiem lub długie magazynowanie towaru – aż uzbierasz go więcej,
  • chcesz mieć gwarancję, że Twój towar dotrze do miejsca przeznaczenia na czas,
  • chcesz skorzystać z usług profesjonalnych firm przewozowych, dla których priorytetem jest bezpieczeństwo Twoich towarów.

W Skyspedition pomożemy Ci znaleźć firmę, która tanio i bezpiecznie dostarczy dowolną ilość Twoich towarów w wybrane przez Ciebie miejsce w Europie. Zachęcamy do kontaktu!