Rodzaje naczep do samochodów ciężarowych

Naczepy to swoiste magazyny na kółkach – przewozimy nimi towary w odpowiednich warunkach tak, by bezpiecznie dotarły do miejsca przeznaczenia. Jakie rodzaje naczep wykorzystujemy w różnych sytuacjach?

Powiedz nam co chcesz przewieźć

Podstawą przy dobieraniu idealnej naczepy jest wiedza na temat tego, jakie towary chcesz przetransportować. Inny sprzęt będzie potrzebny, gdy usłudze przewozu będzie podlegać benzyna, a inny, gdy będzie to ciągnik. 

Jakie rodzaje naczep wyróżniamy?

  • Naczepy uniwersalne kurtynowe lub firankowe – idealnie nadają się do przewozu większości towarów, takich jak żywność, która nie wymaga przewożenia w temperaturze kontrolowanej, ubrań czy innych sprzętów. Można przewozić w nich produkty luzem, lub na paletach.
  • Chłodnie – to drugi najczęściej przez nas wykorzystywany typ naczep. Idealnie sprawdzają się do przewożenia towarów, które wymagają transportu w temperaturze kontrolowanej. Są to zarówno mrożonki, mięso czy ryby, jak i warzywa, owoce czy niektóre leki. Chłodnie są wyposażone w agregaty, które utrzymują stałą temperaturę w środku, niezależnie od warunków panujących na zewnątrz. W nowoczesnych naczepach chłodniowych montowane są specjalne ścianki, które pozwalają na ustawienie różnych temperatur w różnych miejscach, dzięki czemu jednym pojazdem można przewozić np. produkty mrożone i nabiał.
  • Platformy – są wykorzystywane do świadczenia usługi transportu ponadgabarytowego. W taki sposób można przewozić np. ciągniki czy traktory.
  • Cysterny – przewozi się nimi płyny, takie jak paliwo czy woda.

Wymieniliśmy rodzaje naczep, z których w naszej pracy korzystamy najczęściej. Jeśli chcesz skorzystać z usługi transportowej pamiętaj, że dobór odpowiedniej z nich to jeden z kluczy do przeprowadzenia szybkiego i bezpiecznego transportu towarów.